‘Ervaar de ontdekking’ was het derde deel van een groter verhaal dat bestaat uit 5 delen over het leven op aarde. Op 15 december tijdens Lichtjesavond in Museum Het Prinsenhof 'vertelde' bloemist en designer Pim van den Akker over het ontstaan van creativiteit. Al dan niet ontdekt door toevalligheden, zoals het ontstaan van vuur en het ontdekken van niet natuurlijk ontstane geluiden.
Klik hier voor een kort YouTube-filmpje
Lichtjesavond 2009
Op Lichtjesavond 2009 in Museum Het Prinsenhof kon u letterlijk de ‘droom’ van Pim van den Akker beleven. Een wereld waarin rotstekeningen lijken te leven en het noorderlicht de hemel kleurt. Dierlijke geluiden worden afgewisseld door het trommel geluid wat van gespannen huiden lijkt te komen. Holle boomstammen, waar men op sloeg om hun prooi uit te jagen, geven een toevallig ritme weer. Florale vormen zijn door de evolutie veranderd in nieuwe, soms dierlijke vormen. Met licht en geluid vormt zich een nieuwe waarheid, een wereld.

Pim van den Akker
Pim heeft zijn liefde voor plantaardige materialen geïntegreerd in al zijn ontwerpen en behoort tot de Nederlandse top van bloemisten en designers. Zijn passie is het ontwerpen van producten die door hun vormgeving en materialen een extra dimensie aan de omgeving geven. ‘Het leven op aarde’ begon tijdens Lichtjesavond in 2006 met ‘Het begint wit’. In 2008 gevolgd door ‘Adem het leven’, de komst van de eerste mens op aarde. In 2010 wordt creativiteit Kunst en tijdens Lichtjesavond in 2011 wordt de reis afgesloten met een bonte mengeling van kunst en entertainment.
Met dank aan
De totstandkoming van ‘Ervaar de ontdekking’ is mede mogelijk gemaakt door Pimdesigned ©, Improve, KBR Bouw & Onderhoud, de Nederlandse Anthurium vereniging, Barbara van Gelder van Dance Project Department, Bamboe Informatie Centrum Nederland, Tuincentrum Xotus, het bestuur en medewerkers van de Waalse Kerk, diverse Delftse koren en muzikanten en medewerkers van Erfgoed Delft.













